Wonen en ontmoeten in een nieuwe stadsbuurt
NDW21 is een nieuwe stadsbuurt en het eerste duidelijke project binnen
Op NDW21 bouwt SSH& samen met de Nijmeegse corporaties Portaal, Talis en Woonwaarts en de gemeente Nijmegen aan een nieuwe stadsbuurt. De buurt heeft 7 gebouwen met in totaal bijna 500 appartementen, die na 15 tot 20 jaar een andere bestemming krijgen. De appartementen worden verhuurd aan starters, studenten en mensen die met spoed een woning zoeken. Urban heeft 79 studio’s van zo’n 20m2 en wordt door SSH& verhuurd aan studenten.
Meer dan alleen een plek om te wonen
NDW21 wordt een levendige en dynamische buurt waar ook ruimte is voor ondernemen. Naast de woningen komen er in de buurt werkruimtes/ateliers voor ondernemende creatievelingen. En er is ruimte om elkaar te ontmoeten. Om verbinding tussen bewoners te stimuleren, komt er in de buurt een centrale buurtvoorziening genaamd HEEM: een plek om elkaar op te zoeken en activiteiten te organiseren. HEEM kijkt de komende periode samen met bewoners hoe de buurtvoorziening precies vorm krijgt.
De gebouwen zijn vernoemd naar dansstijlen
Het thema “Dans” is daarbij een metafoor voor ‘ontmoeten’, ‘samenwerken’ en voor ‘dynamiek’. Hiermee wordt een verwijzing gemaakt naar het bijzondere karakter van de buurt.
Na 15-20 jaar een nieuwe bestemming
Alle 500 woningen zijn in de fabriek van De Meeuw gemaakt en zijn demontabel en verplaatsbaar. Ze staan voor een periode van 15 tot 20 jaar in de Winkelsteeg. Daarna worden de modules ontkoppeld, om op een andere plek weer woonruimte te bieden aan nieuwe bewoners.